Chcete si zazpívat gospel a podpořit 
Nadaci pro transplantace kostní dřeně? 

» Přijďte na Gospel (až) na dřeň! 

Gospel (až) na dřeň

Co to je a jak to funguje?

Gospel až na dřeň je víkendový workshop, na který se těšívala řadu let spousta zpěváků především z Plzně a okolí, ale jsme otevření i pro hosty z jiných koutů republiky.  Během tohoto víkendu se z účastníků workshopu stane velký sbor pod vedením našich hostujících dirigentů a naučíme se přibližně 8 - 10 písniček. Ty pak společně zazpíváme na závěrečném koncertu workshopu, který se tradičně koná v ECM Maranatha na Husově ulici v Plzni. Nezáleží na tom, jestli už jste někdy gospel zpívali nebo ne, stačí mít chuť to zkusit a včas se přihlásit.  Maximální počet zpěváků ve sboru je 90 (jsme omezení velikostí podia.) 

Veškeré vstupné, které se vybere na závěrečném koncertě, předáme přímo na místě zástupcům Nadace pro transplantace kostní dřeně. Víkend si tedy užijeme nejen jako zpěváci, ale ještě pomůžeme někomu, kdo to velice potřebuje - a to vůbec není málo.  Nadace finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory, nábor a testování dobrovolných dárců dřeně. Pro nemocné s  vážnými chorobami krvetvorby může někdy být jedinou šancí  je na život transplantace kostní dřeně od nějakého dárce, přičemž takového dárce je nejprve třeba získat a otestovat. To ovšem zdravotní pojišťovny nehradí a o získávání peněz na tento účel se stará právě Nadace pro transplantace kostní dřeně. Více si můžete přečíst tady.   Pokud byste Nadaci chtěli poslat nějaký dar sami za sebe, je tak možné učinit na číslo účtu 45 33 33 78 / 0300 (jde o jejich transparentní účet). Pokud chcete, aby lidé v nadaci částku identifikovali jako že je od nás z workshopu, napište do zprávy WORKSHOP GOSPEL. A pozor, pokud věnujete alespoň 500 korun, můžete se zúčastnit zkoušek workshopu a pak si přijít poslechnout koncert do publika. :-)  (počet těchto míst je však omezen na 15, kontaktujte nás, pokud by to pro vás bylo zajímavé). 

Takhle nějak jsme workshop představovali na webu až do roku 2020, kdy nás zastavila těsně před akcí první vyhlášená covidová karanténa a naděje na to, že workshop bude později ještě to jaro, zmizela celkem rychle. 

Dlouho nebylo jasné, kdy bude možné další ročník workshopu Gospel až na dřeň uspořádat, jestli to půjde za rok, za dva nebo za deset. Koncem léta 2021 jsme ale usoudili, že zkusíme pomaličku a polehoučku další ročník připravovat, aniž jsme věděli, jestli ta práce není zbytečná.  A ono to vyšlo! Díky tomu, že v polovině února padlo omezení počtu lidí, kteří si spolu mohou zazpívat, smíme letos mít normálně veliký sbor s devadesáti zpěváky, jak jsme zvyklí. A abychom měli jistotu, že se konat opravdu bude, budeme mít letos hned tři lektory - takže si ho nenechte ujít!

Uvidíme se tedy na přelomu dubna a května, 29. dubna - 1. května 2022 a celý workshop bude probíhat v prostorách Evangelické církve metodistické Maranatha, Husova 14. Tamtéž se také bude konat závěrečný koncert workshopu, a sice 1. května v 18 hodin večer. 

Na koho se tedy můžete těšit? 

Gabi Gasior - PL 

První naší lektorkou bude Gabi Gąsior z Polska. Gabi už v Plzni před lety byla a všechny sboristy si získala svou jemností, ale zároveň i muzikálností, hudebním cítěním a smyslem pro rytmus a také úžasným zpěvem. Studovala hru na saxofon a jazzový zpěv, jako sólistka vystupovala s řadou gospelových souborů a jako sólistka se také objevila na nahrávce černošského sboru People's Christian Fellowship Choir z Londýna. Ale sama je také autorkou vlastních písniček.  Poslechněte si ji. 

Colin Vassell - Velká Británie

Colin je černošský zpěvák z Londýna, který měl do Plzně přijet už před dvěma lety, než nám už úplně naplánovaný workshop zrušil covid. Ani tehdy to pro něj ale v Plzni neměla být úplná premiéra. Objevil se tu už před mnoha lety se svým sborem, Wood Green Gospel Choir. Jako lektor ovšem působil v celé řadě evropských zemí, především v Dánsku a v Itálii, ale dlouholetým hostem býval i na pražských workshopech spolku Gospel Train, ale několikrát se objevil i v Brně. Nyní se do České republiky vrací, tentokrát na náš benefiční workshop Gospel (až) na dřeň. 

Sarah Moshage Ahola - DK

Sára je dirigentka, lektorka a zpěvačka z Dánska. Má dva gospelové sbory,  ženský sbor Salvation a mládežnický Alive Junior Gospel.  Ani ona nepojede do České republiky poprvé. V Plzni několikrát vystoupila jako sólistka sboru Touch of Gospel na koncertě SMArt Gospel, ale rádi ji mají i na workshopech Family Gospel Ostrava, kam jezdí pravidelně učit. Jako lektorka ale působila i na řadě různých dánských gospelových škol.  Když dostala letošní pozvání do Plzně, bez váhání souhlasila a tak se na ni můžeme víc než těšit. 

Praktické informace: 

Kdy a kde se workshop koná? 

Workshop se uskuteční ve dnech 29. 4. - 1. 5. 2022 v prostorách ECM Maranatha, Husova 14.  První den začíná registrací od 18 hodin, zkoušet začneme v 19 hodin. V sobotu budeme zkoušet celý den se zhruba hodinovou pauzou na oběd, končit budeme v 19 hodin večer. V neděli dopoledne bude v kostele od 9 hodin gospelová bohoslužba, potom budou zkoušky pokračovat. 

Závěrečný koncert workshopu se bude konat v 18 hodin večer.  Vstupenky na závěrečný koncert stojí 200 korun. 

Cena za workshop: 

Cena za workshop: 1650 korun, platíte na účet 75 985/5500. 

Pokud nebudete moci přijet, napište, zjistíme, zda máme nějaké náhradníky. Pokud mít náhradníky nebudeme, je možné za sebe poslat někoho jiného. 

Po obsazení míst ve sboru bude možné benefiční vstupné na workshop, kdy za příspěvek Nadaci pro transplantace kostní dřeně na jejich transparentní účet bude umožněná účast na libovolném počtu zkoušek plus vstup do publika na závěrečný koncert. Tento druh vstupného bude umožněn až po obsazení všech míst ve sboru. 

Ubytování a jídlo: 

Máme k dispozici 8 lůžek na koleji Bolevecká, v ceně 460 Kč za osobu a noc, jedná se  o ubytování ve dvoulůžkových pokojích, kdy mají vždy dva pokoje společnou koupelnu. Platíte sami na koleji. 

V přihlášce najdete i možnost ubytovat se na Diecézním centru mládeže. Ta  bohužel padla, na středisku aktuálně bydlí ukrajinské maminky s dětmi, takže ji neobjednávejte.

Ubytování v Plzni ve dnech workshopu  můžete rezervovat samostatně v různých hotelích. Nabídky na daný termín přes server booking.com naleznete zde

Pokud by někdo z vás preferoval ubytování v soukromí, můžete využít služeb portálu Airbnb. Nabídky najdete tady. 

Jídlo: 

Podobně jako v předešlých letech se pokusíme zajistit možnost společného oběda (včetně vegetariánské varianty). Toto bude zařizovat kolegyně, která se vám s nabídkou včas ozve a vyřeší to s vámi - a vy přímo s ní. 

Oblečení za závěrečný koncert: 

černé, s výraznými barevnými doplňky, bez log a nápisů - včetně názvů sborů. Šátky, náušnice, náramky, náhrdelníky, korále, šle, tkaničky do bot.... ty nechť jsou co nejbarevnější a výrazné. 

Covid 19: 

Aktuálně se na nás nevztahují žádná zvláštní omezení ani povinnosti, takže vše, jak má být. Pokud by se situace změnila, dali bychom vám vědět, co a jak je třeba, ale upřímně doufáme, že nic takového nenastane.

Už je plno! Určitě se ale stane, že nakonec nebude někdo moci. Má tedy smysl se přihlásit i jako náhradník. Mezi náhradníky mají absolutní přednost muži.  Aktuální počet zájemců, čekajících na místo na workshopu: 0