Chcete si zazpívat gospel a podpořit 
Nadaci pro transplantace kostní dřeně? 

» Přijďte na Gospel (až) na dřeň! 

Gospel (až) na dřeň

Co to je a jak to funguje?

Gospel až na dřeň je víkendový workshop, na který se těšívala řadu let spousta zpěváků především z Plzně a okolí, ale jsme otevření i pro hosty z jiných koutů republiky.  Během tohoto víkendu se z účastníků workshopu stane velký sbor pod vedením našich hostujících dirigentů a naučíme se přibližně 8 - 10 písniček. Ty pak společně zazpíváme na závěrečném koncertu workshopu, který se tradičně koná v ECM Maranatha na Husově ulici v Plzni. Nezáleží na tom, jestli už jste někdy gospel zpívali nebo ne, stačí mít chuť to zkusit a včas se přihlásit.  Maximální počet zpěváků ve sboru je 90 (jsme omezení velikostí podia.) 

Veškeré vstupné, které se vybere na závěrečném koncertě, předáme přímo na místě zástupcům Nadace pro transplantace kostní dřeně. Víkend si tedy užijeme nejen jako zpěváci, ale ještě pomůžeme někomu, kdo to velice potřebuje - a to vůbec není málo.  Nadace finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory, nábor a testování dobrovolných dárců dřeně. Pro nemocné s  vážnými chorobami krvetvorby může někdy být jedinou šancí  je na život transplantace kostní dřeně od nějakého dárce, přičemž takového dárce je nejprve třeba získat a otestovat. To ovšem zdravotní pojišťovny nehradí a o získávání peněz na tento účel se stará právě Nadace pro transplantace kostní dřeně. Více si můžete přečíst tady.   Pokud byste Nadaci chtěli poslat nějaký dar sami za sebe, je tak možné učinit na číslo účtu 45 33 33 78 / 0300 (jde o jejich transparentní účet). Pokud chcete, aby lidé v nadaci částku identifikovali jako že je od nás z workshopu, napište do zprávy WORKSHOP GOSPEL. A pozor, pokud věnujete alespoň 500 korun, můžete se zúčastnit zkoušek workshopu a pak si přijít poslechnout koncert do publika. :-)  (počet těchto míst je však omezen na 15, kontaktujte nás, pokud by to pro vás bylo zajímavé). 

Uvidíme se třetí dubnový víkend, 21. - 23. dubna a celý workshop bude probíhat v prostorách Evangelické církve metodistické Maranatha, Husova 14. Tamtéž se také bude konat závěrečný koncert workshopu, a sice 23. dubna v 18 hodin večer. 

Na koho se tedy můžete těšit? 

Gabi Gasior - PL 

První naší lektorkou bude Gabi Gąsior z Polska. Gabi už v Plzni před lety byla a všechny sboristy si získala svou jemností, ale zároveň i muzikálností, hudebním cítěním a smyslem pro rytmus a také úžasným zpěvem. Studovala hru na saxofon a jazzový zpěv, jako sólistka vystupovala s řadou gospelových souborů a jako sólistka se také objevila na nahrávce černošského sboru People's Christian Fellowship Choir z Londýna. Ale sama je také autorkou vlastních písniček.  Poslechněte si ji. 

David Daniel  - Velká Británie

David je černošský zpěvák z Londýna,npastor v jednom z tamních černošských kostelů, vynikající zpěvák, držitel ceny S. Wondera za nejlepší mužský pěvecký výkon, kterou vyhlásila BBC. Mnoho let zpíval jako sólista v London Community Gospel Choir, nyní pečuje o sbor People's Christian Fellowship Choir a autor mnoha gospelových skladeb.  Na plzeňském workshopu se objevoval před covidovou pauzou pravidelně a myslím, že se všichni na setkání po několika letech mohou těšit.

Praktické informace: 

Kdy a kde se workshop koná? 

Workshop se uskuteční ve dnech 21. 4. - 23. 4.  2023 v prostorách ECM Maranatha, Husova 14.  První den začíná registrací od 18 hodin, zkoušet začneme v 19 hodin. V sobotu budeme zkoušet celý den se zhruba hodinovou pauzou na oběd, končit budeme v 19 hodin večer. V neděli dopoledne bude v kostele od 9 hodin gospelová bohoslužba, potom budou zkoušky pokračovat. 

Závěrečný koncert workshopu se bude konat v 18 hodin večer.  Vstupenky na závěrečný koncert stojí 200 korun. 

Cena za workshop: 

Cena za workshop: 1600 korun, platíte na účet 75 985/5500. 

Pokud nebudete moci přijet, napište, zjistíme, zda máme nějaké náhradníky. Pokud mít náhradníky nebudeme, je možné za sebe poslat někoho jiného. 

Po obsazení míst ve sboru bude možné benefiční vstupné na workshop, kdy za příspěvek Nadaci pro transplantace kostní dřeně na jejich transparentní účet bude umožněná účast na libovolném počtu zkoušek plus vstup do publika na závěrečný koncert. Tento druh vstupného bude umožněn až po obsazení všech míst ve sboru. 

Ubytování a jídlo: 

Máme k dispozici celkem 21 lůžek na koleji Bolevecká, část jsou dvoulůžkové pokoje, které mají vždy dva společnou koupelnu, jeden pokoj je třílůžkový a dva čtyřlůžkové. Ceny jsou: 460 korun za osobu a noc na dvoulůžkovém pokoji a 310 Kč za osobu a noc ve tří a čtyřlůžkových pokojích. Ubytování si budete platit sami na místě. V přihlášce poznačte svůj zájem o ubytování, v poznámce pak i preferenci, pokud jde o pokoj, my to následně seskládáme,  budeme se snažit vyhovět, ale počítejte s tou vyšší částkou a případně budete následně překvapení. :-) 

Další možnost je ubytování na Diecézním centru mládeže, kde za nocleh na posteli s povlečením zaplatíte 230 Kč za noc. Na DCM je k dispozici celkem 9 míst.

Ubytování v Plzni ve dnech workshopu  můžete rezervovat samostatně v různých hotelích. Nabídky na daný termín přes server booking.com naleznete zde

Pokud by někdo z vás preferoval ubytování v soukromí, můžete využít služeb portálu Airbnb. Nabídky najdete tady. 

Jídlo: 

Podobně jako v předešlých letech se pokusíme zajistit možnost společného oběda (včetně vegetariánské varianty). Toto je teprve v řešení, s nabídkou se vám ozveme později. 

Oblečení za závěrečný koncert: 

černé, s výraznými barevnými doplňky, bez log a nápisů - včetně názvů sborů. Šátky, náušnice, náramky, náhrdelníky, korále, šle, tkaničky do bot.... ty nechť jsou co nejbarevnější a výrazné. 

Vážení a milí, workshop Gospel (až) na dřeň 2023 je v 22 hodin a 49 min 24. 1.  naplněn.

Ale nezoufejte. Vždy má smysl se přihlásit i jako náhradníci, pravidelně se ještě určitá část míst nakonec ve sboru uvolní.

Můžete také přijet za tzv. sponzorské vstupné, kdy můžete být na libovolném množství zkoušek a na závěrečném koncertě v publiku za to, že pošlete ALESPOŇ 500 korun na jejich transparentní účet se zprávou GOSPEL – my tam tuto platbu odchytíme a zaevidujeme jako splněnou podmínku účasti. Tato platba je dar nadaci, není možné ji tedy vracet, pokud se rozhodnete nakonec nepřijet, na druhou stranu je to jistý způsob, jak se na workshop dostat. Zájem o tuto formu účasti poznačte, prosíme, do poznámky v přihlášce.