Chcete si zazpívat gospel a podpořit 
Nadaci pro transplantace kostní dřeně? 

» Přijďte na Gospel (až) na dřeň! 

Gospel (až) na dřeň

Co to je a jak to funguje?

Gospel až na dřeň je víkendový workshop, na který se těší už deset let spousta zpěváků především z Plzně a okolí, ale jsme otevření i pro hosty z jiných koutů republiky.  Během tohoto víkendu se z účastníků workshopu stane velký sbor pod vedením našich hostujících dirigentů a naučíme se přibližně 8 - 10 písniček. Ty pak společně zazpíváme na závěrečném koncertu workshopu, který se tradičně koná v ECM Maranatha na Husově ulici v Plzni. Nezáleží na tom, jestli už jste někdy gospel zpívali nebo ne, stačí mít chuť to zkusit a včas se přihlásit.  Maximální počet zpěváků ve sboru je 90 (jsme omezení velikostí podia.) 

Veškeré vstupné, které se vybere na závěrečném koncertě, předáme přímo na místě zástupcům Nadace pro transplantace kostní dřeně. Víkend si tedy užijeme nejen jako zpěváci, ale ještě pomůžeme někomu, kdo to velice potřebuje - a to vůbec není málo.  Nadace finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory, nábor a testování dobrovolných dárců dřeně. Pro nemocné s  vážnými chorobami krvetvorby může někdy být jedinou šancí  je na život transplantace kostní dřeně od nějakého dárce, přičemž takového dárce je nejprve třeba získat a otestovat. To ovšem zdravotní pojišťovny nehradí a o získávání peněz na tento účel se stará právě Nadace pro transplantace kostní dřeně. Více si můžete přečíst tady.   Pokud byste Nadaci chtěli poslat nějaký dar sami za sebe, je tak možné učinit na číslo účtu 45 33 33 78 / 0300 (jde o jejich transparentní účet). Pokud chcete, aby lidé v nadaci částku identifikovali jako že je od nás z workshopu, napište do zprávy WORKSHOP GOSPEL. A pozor, pokud věnujete alespoň 500 korun, můžete se zúčastnit zkoušek workshopu a pak si přijít poslechnout koncert do publika. :-)  (počet těchto míst je však omezen na 15, kontaktujte nás, pokud by to pro vás bylo zajímavé). 

Kdy a kde se workshop letos koná? 

27. - 29. 3. 2020

Zkoušíme od pátečního večera až do nedělního odpoledne (přesné časy se dozvíte). Zkoušet budeme celou dobu přímo na místě, kde bude v neděli večer koncert, tedy v kostele Evangelické církve metodistické Maranatha v Husově ulici 14.  Součástí workshopu bude i letos gospelová bohoslužba. Registrace bude v pátek od 18 do 19 hodin, pak už začínáme zkoušet. 

Závěrečný koncert vypukne v neděli 29, března 2020 od 18 hodin, taktéž v kostele ECM Maranatha. Vstupenky na závěrečný koncert v ceně 150 korun budou k dispozici hodinu před začátkem tohoto koncertu na místě, místa v sále nejsou číslována. Konec koncertu se dá čekat kolem půl deváté. 

Kdo nás bude učit?

Našimi lektory budou David Daniel a Colin Vassell. Oba jsou z Londýna.

David je černošský zpěvák, skladatel a kazatel, zpíval třeba se Steviem Wonderem nebo s Andrae Crouchem. Pochází z Londýna, kde se stará o věřící v jednom tamním kostele, diriguje vynikající People's Christian Fellowship Choir a strašně rád jezdí na kole. Českou republiku má velmi v oblibě a tak se sem pravidelně vrací nejen na workshop do Plzně, ale gospel jezdí učit i do daleké Orlové. David tentokrát v Plzni nebude jen pracovat se sborem, ale bude také kázat na nedělní gospelové bohoslužbě, na kterou se všichni těšíme už teď. 

Colin jezdíval léta učit na workshopy do Prahy a vždycky byl miláčkem publika i zpěváků ve sboru. Fenomenální zpěvák a skvělý dirigent (nejen) workshopových sborů, který hodně často působí v Dánsku a v Itálii. V Plzni ale ještě nebyl, pokud nepočítáme dávnou návštěvu u příležitosti benefičního koncertu jeho sboru Wood Green Gospel Choir pro Hospic sv. Lazara v Plzni. 

Podívejte se na ukázky z živé nahrávky alba Great Is The Lord, na kterém se podílel David a na záznam z vystoupení Wood Green Gospel Choir. A rovnou se můžete začít těšit. 

Tak co, nalákali jsme vás?

V následujícím textu naleznete praktické informace ke způsobu přihlášení na workshop, platbě kursovného a odpovědi na často kladené otázky, úplně dole pak objevíte i přihlášku. Tak tedy: 

Cena workshopu

1000 Kč, číslo účtu pro platbu kursovného je 75985/5500. Přijetí platby nepotvrzujeme, ozveme se, pokud by platba nedorazila.

Storno podmínky

V případě odhlášení z workshopu je postup následující. Vždy nás kontaktujte e-mailem. Pokud máme za vás náhradníka, propojíme vás a kursovné se vám díky tomu vrátí celé. Zda na místo na workshopu někdo čeká, zjistíte snadno ve facebookové skupině Gospel Trainu zde.

Pokud se odhlásíte do 28. února, vrátíme 750 korun. 

Při odhlášení 1. - 15. března vrátíme pouze 500 korun.

Po 15. březnu již zaplacené kursovné nevracíme bez ohledu na důvod odhlášení. 

Praktické informace

Jazyk workshopu
Lektoři vyučují anglicky, workshop je tlumočen do češtiny, písně jsou výhradně v angličtině.

Noty
Noty na studované písničky často vůbec neexistují. Pokud existují, někdy je můžete koupit na stránkách Musicnotes. Potřebovat je ale nebudete, vše se naučíme náslechem. Zpěvníček s texty písniček dostanete u registrace. 

Oblečení na závěrečný koncert
Černé, přiměřeně společenské, s libovolně barevnými doplňky (šátky, korále, čelenky, doplňky do vlasů, kravaty, šle, tkaničky....) Barvu dopňků si vyberte sami.  Vyhněte se ale jakýmkoli nápisům na tričkách. Na koncertě také nepoužívejte výrazné parfémy, aby se všechny ty krásné vůně nesmíchaly do jedné škaredé. To ale není jediný důvod téhle prosby. Na podiu nás bude spousta a může se snadno stát, že budeme mít mezi sebou i někoho, kdo je na parfémy alergický. Takovému člověku bychom mohli přemírou vůní způsobit i vážný zdravotní problém, buďme tedy k sobě ohleduplní. Díky moc za pochopení a spolupráci. 

Ubytování a jídlo
Mimoplzeňským účastníkům umíme pomoci se zajištěním ubytování na Diecézním centru mládeže ve Františkánské ulici u Náměstí Republiky. Maximální počet nocležníků je zde 9. Spí se na pokojích s různým počtem postelí, k dispozici je povlečení. Snídani si sami připravíte v kuchyňce. Platba za ubytování na DCM proběhne až na místě u registrace, cena 150 Kč za osobu a noc.  Další a o něco vzdálenější a dražší variantou je nocleh na koleji. Zde je cena 300 Kč za osobu a noc. Míst je  k dispozici 16 (3 pokoje po 2 lůžkách a 2 pokoje po 5 lůžkách). Do větších pokojů budeme ubytovávat primárně lidi, kteří přijedou společně třeba jako sbor, do menších jednotlivce nebo páry, vždy ale tak, abychom zbytečně neblokovali neobsazenou kapacitu koleje. Ubytování na koleji vám jen zamluvíme a hradíte ho sami na recepci, až tam dorazíte - na koleji budou mít od nás jmenný seznam ubytovaných, proto je nezbytně nutné, abychom věděli o jakýchkoli změnách v tom, kdo reálně na koleji bude bydlet a kdo ne.  Zájem o ubytování poznačte do přihlášky, následně  vše nějak zkoordinujeme a vše potvrdíme. Prosíme velice, abyste svou potvrzenou objednávku ubytování brali jako závaznou. Pokud budete nakonec chtít bydlet jinde, dejte nám o tom vědět nejpozději 21. března. 

Kde si nakoupit na snídani 
Nejblíž Maranathě je Žabka, Tylova 23 (blok vedle). Ubytovaní v DCM budou mít blízko do Žabky v Bezručově 16 nebo přímo na Náměstí Republiky 6/5. Otevírací doba těchto obchodů: denně 6:00 - 23:00. Samozřejmě existuje i mnoho jiných možností.  S těmi v případě potřeby poradí Google.

Jídlo během dne 
Řešíme, co a jak. Pokusíme se zajistit možnost společného oběda. Pokud se to podaří, včas se to dozvíte.

Parkování
Doporučujeme do centra Plzně autem nezajíždět. Parkování je možné například v parkovacím domě Rychtářka, kde při nepřetržitém stání zaplatíte maximálně 60 korun za den. Bezplatné parkování je možné v Kotkově ulici kousek od centrálního autobusového nádraží nedaleko Maranathy, toto parkoviště ale bývá často plné. 

Všechno potřebné vím. Chci být na workshopu. Kde je přihláška? 

Přece tady, pod textem! Pečlivě vyplňte, odešlete a vyčkejte potvrzení, že jsme ji v pořádku dostali a e-mailu s pokyny, co dál. Děkujeme! 

Po úspěšném odeslání přihlášky byste nejprve měli dostat automaticky e-mail, na kterém najdete údaje, které jste nám poskytli a také to, jaké jste poptali ubytování. To je známka toho, že přihlášku máme v databázi. Je možné, že se workshop naplní velice rychle.

Bohužel neumíme zařídit automatické uzavření přihlášky (toto je třeba udělat ručně), proto je třeba vyčkat i na e-mailové neautomatické potvrzení, že je vše v pořádku a přihláška platná. Toto potvrzení budeme rozesílat cca 1x za dva dny. Děkujeme za pochopení. 

Workshop je 14. ledna v  22:26 hodin zcela plný. Dále přijímáme přihlášky již jen na místa náhradníků, mezi kterými mají absolutní přednost muži.