Chcete si zazpívat gospel a podpořit 
Nadaci pro transplantace kostní dřeně? 

» Přijďte na Gospel (až) na dřeň! 

Gospel (až) na dřeň

Co to je a jak to funguje?

Gospel až na dřeň je víkendový workshop, na který se těšívala řadu let spousta zpěváků především z Plzně a okolí, ale jsme otevření i pro hosty z jiných koutů republiky.  Během tohoto víkendu se z účastníků workshopu stane velký sbor pod vedením našich hostujících dirigentů a naučíme se přibližně 8 - 10 písniček. Ty pak společně zazpíváme na závěrečném koncertu workshopu, který se tradičně koná v ECM Maranatha na Husově ulici v Plzni. Nezáleží na tom, jestli už jste někdy gospel zpívali nebo ne, stačí mít chuť to zkusit a včas se přihlásit.  Maximální počet zpěváků ve sboru je 90 (jsme omezení velikostí podia.) Cena za workshop je letos 1700 korun. 

Veškeré vstupné, které se vybere na závěrečném koncertě, předáme přímo na místě zástupcům Nadace pro transplantace kostní dřeně. Víkend si tedy užijeme nejen jako zpěváci, ale ještě pomůžeme někomu, kdo to velice potřebuje - a to vůbec není málo.  Nadace finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory, nábor a testování dobrovolných dárců dřeně. Pro nemocné s  vážnými chorobami krvetvorby může někdy být jedinou šancí  je na život transplantace kostní dřeně od nějakého dárce, přičemž takového dárce je nejprve třeba získat a otestovat. To ovšem zdravotní pojišťovny nehradí a o získávání peněz na tento účel se stará právě Nadace pro transplantace kostní dřeně. Více si můžete přečíst tady.   Pokud byste Nadaci chtěli poslat nějaký dar sami za sebe, je tak možné učinit na číslo účtu 45 33 33 78 / 0300 (jde o jejich transparentní účet). Pokud chcete, aby lidé v nadaci částku identifikovali jako že je od nás z workshopu, napište do zprávy WORKSHOP GOSPEL. A pozor, pokud věnujete alespoň 600 korun, můžete se zúčastnit zkoušek workshopu a pak si přijít poslechnout koncert do publika. :-)  (počet těchto míst je však omezen na 15, kontaktujte nás, pokud by to pro vás bylo zajímavé). 

Uvidíme se třetí dubnový víkend, 19. - 21. dubna 2024 a celý workshop bude probíhat v prostorách Evangelické církve metodistické Maranatha, Husova 14. Tamtéž se také bude konat závěrečný koncert workshopu, a sice 21. dubna v 18 hodin večer. 

Na koho se tedy můžete těšit? 

Alicja Andrejczuk - PL 

První naší lektorkou bude Alicja Andrejczuk  z Polska. Alicja bude v Čechách vyučovat poprvé, je mladinká, ale extrémně talentovaná studentka univerzity a také gospelová dirigentka a vokalistka. Zpěvu se věnuje od čtyř let a v gospelovém sboru zpívá od dvanácti. 0d roku 2016 zpívá s katovickým sborem Gospel Sound a od roku 2018 ho diriguje. Jako lektorka se objevila na řadě gospelových workshopů v Polsku, Vloni začala dirigovat další katovický gospelový sbor, God's Property a také vytvořila s pianistou Arturem Wipiychem duo dWA. V roce 2018 se navíc účastnila televizní pěvecké soutěže All Together Now, kde vedla porotu Ewa Farná. Alicja má hodně ráda moderní gospel, takže se můžete těšit na spoustu krásných zbrusu nových písniček. 

David Daniel  - Velká Británie

David je černošský zpěvák z Londýna,pastor v jednom z tamních černošských kostelů, vynikající zpěvák, držitel ceny S. Wondera za nejlepší mužský pěvecký výkon, kterou vyhlásila BBC. Mnoho let zpíval jako sólista v London Community Gospel Choir, nyní pečuje o sbor People's Christian Fellowship Choir a autor mnoha gospelových skladeb.