Chcete si zazpívat gospel a podpořit 
Nadaci pro transplantace kostní dřeně? 

» Přijďte na Gospel (až) na dřeň! 

Gospel (až) na dřeň

Co to je a jak to funguje?

Gospel až na dřeň je víkendový workshop, na který se těší už deset let spousta zpěváků především z Plzně a okolí, ale jsme otevření i pro hosty z jiných koutů republiky.  Během tohoto víkendu se z účastníků workshopu stane velký sbor pod vedením našich hostujících dirigentů a naučíme se přibližně 8 - 10 písniček. Ty pak společně zazpíváme na závěrečném koncertu workshopu, který se tradičně koná v ECM Maranatha na Husově ulici v Plzni. Nezáleží na tom, jestli už jste někdy gospel zpívali nebo ne, stačí mít chuť to zkusit a včas se přihlásit.  Maximální počet zpěváků ve sboru je 90 (jsme omezení velikostí podia.) 

Veškeré vstupné, které se vybere na závěrečném koncertě, předáme přímo na místě zástupcům Nadace pro transplantace kostní dřeně. Víkend si tedy užijeme nejen jako zpěváci, ale ještě pomůžeme někomu, kdo to velice potřebuje - a to vůbec není málo.  Nadace finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory, nábor a testování dobrovolných dárců dřeně. Pro nemocné s  vážnými chorobami krvetvorby může někdy být jedinou šancí  je na život transplantace kostní dřeně od nějakého dárce, přičemž takového dárce je nejprve třeba získat a otestovat. To ovšem zdravotní pojišťovny nehradí a o získávání peněz na tento účel se stará právě Nadace pro transplantace kostní dřeně. Více si můžete přečíst tady.   Pokud byste Nadaci chtěli poslat nějaký dar sami za sebe, je tak možné učinit na číslo účtu 45 33 33 78 / 0300 (jde o jejich transparentní účet). Pokud chcete, aby lidé v nadaci částku identifikovali jako že je od nás z workshopu, napište do zprávy WORKSHOP GOSPEL. A pozor, pokud věnujete alespoň 500 korun, můžete se zúčastnit zkoušek workshopu a pak si přijít poslechnout koncert do publika. :-)  (počet těchto míst je však omezen na 15, kontaktujte nás, pokud by to pro vás bylo zajímavé). 

Kdy a kde se workshop letos koná? 

Workshop byl z nařízení vlády o zrušení akcí nad sto osob z důvodu epidemie koronaviru zrušen. Vzhledem k tomu, že netušíme, kdy bude možné workshop zorganizovat znovu, vrátíme vám samozřejmě zaplacené kursovné. Pokud byste nám chtěli pomoci s úhradou již vzniklých výdajů,  budeme moc vděční (jde přibližně o částku 10 000 korun a jsou to náklady za tisk plakátků, reklamu v plzeňském Žurnálu, vytištění identifikačních pásků pro účastníky workshopu, nákup korkové nástěnky na mapu České republiky a také už někdy koncem ledna předplacené ubytování pro naše lektory v penzionu kousek od kostela, které mi nepřijde fér žádat nyní zpět, protože penzion je nyní bez příjmů a peníze z ledna už jsou nejspíš utracené. Spíš jejich služby využijeme prostě někdy příště. :-).

Peníze, které nám z vašich případných darů zůstanou navíc, odešleme z našeho transparentního účtu, kam jste platili kursovné a ze kterého odešly i všechny platby, s workshopem spojené (kromě úhrady letenek soukromou platební kartou, ke spolkovému účtu ji totiž nemáme), na transparentní účet Nadace pro transplantace kostní dřeně. My tak sice workshop letos mít nejspíš nebudeme, Nadace ale o naši pomoc nemusí přijít. To vůbec není špatná zpráva, nemyslíte? 

Dejte nám tedy vědět, jak s vašimi penězi máme naložit  - ve formuláři níže. Díky!