GOSPEL Train

Gospel Train
www.gospeltrain.cz

Facebook ikona

David Daniel Gospel (až) na dřeň

Workshop s benefičním koncertem na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně.

Plzeň 1. – 3. dubna 2016

Vyučující: Gabriela Gąsior (Polsko) a David Daniel (Velká Británie)

Místo nácviku: Biskupství plzeňské, Náměstí Republiky 35, 301 14 Plzeň.

Čas: závěrečný koncert bude v 18:00 v ECM Maranatha, Husova 14, Plzeň.

Cena pro zpěváky ve sboru: 1000 Kč

Gospel až na dřeň se v osmém roce své existence stal tradiční akcí sdružení Gospel Train. V lecčems připomene Gospel Workshop v Praze. Takže: kdo přijde, užije si spoustu zpívání, smíchu a zábavy s prima vyučujícími, které čeká v Čechách na podobné akci premiéra. Je to dirigentka Gabriela Gąsior a anglický gospelový zpěvák a dirigent David Daniel. A protože náš workshop je rodinná záležitost, účastní se ho spousta rodinných dvojic, táta s dcerou, babička s vnučkami a podobně, trendu podlehl i David a přijede s dcerou. :-) Pro tu to bude v Čechách premiéra.

To Gabi z Polska se do Čech na náš workshop chystá podruhé. Vloni si získala všechny sboristy i návštěvníky závěrečného koncertu a moc se těší ona na nás i my na ni. Je to vynikající polská pěvačka a dirigentka, která vystudovala jazzový zpěv na Hudební akademii v Katowicích a gospelu se věnuje už od 14 let. Spolupracovala s řadou evropských gospelových zpěváků. Píše krásné vlastní gospelové písničky, takže letos dojde možná trošku i na polštinu.

Tady si ji můžete poslechnout:

https://www.youtube.com/watch?v=DhEQ6XK-2ag

No a David? To je výborný londýnský dirigent a zpěvák, který působí s anglickým sborem London Community Gospel Choir, má za sebou spolupráci se Steviem Wonderem nebo třeba s Grahamem Kendrickem a získal i řadu pěveckých ocenění. Kromě toho působí jako pastor Peoples´Christian Fellowship. Píše krásné písničky a hodně mu leží na srdci dobročinnost. Často se proto vydává například do Indie nebo dalších rozvojových zemí a pomáhá, kde je zrovna potřeba. A pomoci chce i na našem workshopu.

Společně s ním a s Gabi se naučíme asi 10 písniček a s nimi taky na konci vystoupíme jako s koncertem, program pak na více než úctyhodnou gospelovou délku doplní sbor Touch of Gospel. Vítán je každý, kdo má chuť si zazpívat. Noty umět nemusíte. Výhodou je angličtina, protože texty písniček, které se budeme učit, budou anglicky.

Proč vlastně Gospel (až) na dřeň?

Všechny náklady našeho workshopu se snižují na naprosté minimum tak, aby se bezpečně zaplatily z účastnického poplatku. To znamená, že co se vybere na vstupném, bude zisk. A moc doufám, že to bude zisk veliký. Výtěžek z koncertu totiž věnujeme Nadaci pro transplantace kostní dřeně. To je nadace, která finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory. A často jsou to lidé mladí. Pro nemocné s těmito chorobami je často jedinou šancí na život transplantace kostní dřeně. No a právě nábor a testování dobrovolných dárců dřeně nadace finančně podporuje. Zajímá vás víc? Podívejte se na jejich web (www.kostnidren.cz).

Máme za to, že je prima se při zpívání nebo na koncertě dobře bavit. A to jde u gospelu skvěle. Ta muzika je tak plná energie! Ale ještě lepší je, když při té příležitosti můžeme i pomoct někomu jinému. Máme za to, že to je rozměr, který by gospelu neměl chybět.

Tak proto Gospel (až) na dřeň. Doufáme, že budete chtít být u toho a přijdete nebo přijedete na workshop nebo na koncert. Těšíme se na vás.

POZOR! GOSPEL WORKSHOP V PRAZE LETOS NENÍ. NEZOUFEJTE A VYUŽIJTE PRVNÍ DUBNOVÝ VÍKEND K VÝLETU DO PLZNĚ A PŘIJEĎTE POMOCI NADACI PRO TRANSPLANTACE KOSTNÍ DŘENĚ. OVŠEM POZOR! POČET MÍST JE OMEZENÝ, TAKŽE MOC NEVÁHEJTE.

[ O nás] [ Akce] [ Radio] [ Fotky] [ Workshop] [ Na dřeň] [ Sbory] [ Hudba] [ Vývoj] [ Texty] [ Odkazy] [ Kontakt] [ Kniha] [ Novinky] [ Ikonky] [

Informovat o novinkách