GOSPEL Train

Gospel Train
www.gospeltrain.cz

Facebook ikona

David Daniel Gospel (až) na dřeň

Workshop s benefičním koncertem na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně.

Plzeň 13. – 15. dubna 2018

Vyučující: Ruth Waldron (Norsko) a David Daniel (Velká Británie)

Místo nácviku: Biskupství plzeňské, Náměstí Republiky 35, 301 14 Plzeň, pokud se na tom něco změní, dozvíte se o tom.

Čas: závěrečný koncert bude v 18:00 v ECM Maranatha, Husova 14, Plzeň.

Zkoušky od pátku do neděle, v pátek začínáme v 18 hodin registrací, samotná zkouška začne v 19 hodin a potrvá 2 hodiny, v sobotu budeme zkoušet od devíti ráno do šesti večer s pauzou na oběd, v neděli dopoledne zkoušíme od 9 přibližně do 12 hodin, odpoledne je generální zkouška na místě konání koncertu, čas jejího začátku se dozvíte včas mailem.

Cena pro zpěváky ve sboru: 1000 Kč

Přihláška zde.

Číslo účtu pro platbu kursovného: 75985/5500

Gospel až na dřeň se v devátém roce své existence stal tradiční akcí spolku Gospel Train. Kdo přijde, užije si spoustu zpívání, smíchu a zábavy s prima vyučujícími.

Ruth Waldron už jsme na plzeňském workshopu zažili před několika lety a od té doby se opakují dotazy, kdy přijede znovu. A letos, letos můžeme konečně na tuhle otázku konkrétně odpovědět. Potkáme ji v Plzni 13. - 15. dubna tohoto roku! Je to vynikající černošská zpěvačka, původně z Londýna. Posledních několik let však žije s manželem v Norsku kus od Stavangeru. Ruth má spoustu zkušeností nejen jako dirigentka, ale píše i krásné písničky. V Čechách je z nich nejznámější Speak to Me, kterou má na repertoáru vícero českých gospelových sborů.

Tady si Ruth můžete poslechnout:

https://www.youtube.com/watch?v=QrXfiKXr_vk

David? To je výborný londýnský dirigent a zpěvák, který působí s anglickým sborem London Community Gospel Choir, má za sebou spolupráci se Steviem Wonderem nebo třeba s Grahamem Kendrickem a získal i řadu pěveckých ocenění. Kromě toho působí jako pastor Peoples´Christian Fellowship. Píše krásné písničky a hodně mu leží na srdci dobročinnost. Často se proto vydává například do Indie nebo dalších rozvojových zemí a pomáhá, kde je zrovna potřeba. A pomoci chce i na našem workshopu.

Společně s ním a s Ruth se naučíme asi 10 písniček a s nimi taky na konci vystoupíme jako s koncertem, program pak na více než úctyhodnou gospelovou délku doplní sbor Touch of Gospel. Zkouší se celý víkend, začínáme v pátek večer. Přesné časy dostanete včas e-mailem. Vítán je každý, kdo má chuť si zazpívat. Noty umět nemusíte. Výhodou je angličtina, protože texty písniček, které se budeme učit, budou anglicky.

Proč vlastně Gospel (až) na dřeň?

Všechny náklady našeho workshopu se snižují na naprosté minimum tak, aby se bezpečně zaplatily z účastnického poplatku. To znamená, že co se vybere na vstupném, bude zisk. A moc doufám, že to bude zisk veliký. Výtěžek z koncertu totiž věnujeme Nadaci pro transplantace kostní dřeně. To je nadace, která finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory. A často jsou to lidé mladí. Pro nemocné s těmito chorobami je často jedinou šancí na život transplantace kostní dřeně. No a právě nábor a testování dobrovolných dárců dřeně nadace finančně podporuje. Zajímá vás víc? Podívejte se na jejich web (www.kostnidren.cz).

Máme za to, že je prima se při zpívání nebo na koncertě dobře bavit. A to jde u gospelu skvěle. Ta muzika je tak plná energie! Ale ještě lepší je, když při té příležitosti můžeme i pomoct někomu jinému. Máme za to, že to je rozměr, který by gospelu neměl chybět.

Tak proto Gospel (až) na dřeň. Doufáme, že budete chtít být u toho a přijdete nebo přijedete na workshop nebo na koncert. Těšíme se na vás.

GOSPEL WORKSHOP V PRAZE ANI LETOS NENÍ.

[ O nás] [ Akce] [ Radio] [ Fotky] [ Workshop] [ Na dřeň] [ Sbory] [ Hudba] [ Vývoj] [ Texty] [ Odkazy] [ Kontakt] [ Kniha] [ Novinky] [ Ikonky] [

Informovat o novinkách